Porta Orientalis. Orient w badaniach młodych naukowców / Young Researchers on the Orient, red. Iga Rutkowska, Tomasz Wicherkiewicz, Annette Herkenrath, Filip Jakubowski, Jakub Jakusik, Hanna Jaśkiewicz, Sven Sellmer, Zuzanna Wnuk, Emilia Wojtasik-Dziekan

  • egz.
  • Cena netto: 0,00 zł 0,00 zł
  • Niedostępny

Wydanie I
Poznań 2022
Format 23,5x16,5 cm
ISBN 978-83-67287-46-3
DOI 10.48226/978-83-67287-46-3
ss. 212

język: polski, angielski, chiński, japoński, turecki, uzbecki

Porta Orientalis to zaproszenie z poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza do naukowej wędrówki po kulturach Azji i Afryki, ich językach, literaturach, historii, a także problemach społecznych i politycznych. Autorzy artykułów w niniejszym tomie dopiero w nią wyruszają; przyjęli to zaproszenie, więc otwierają się przed nimi bramy światów ogromnych zarówno pod względem badawczym, jak i życiowym. Wędrówka, która rozpoczyna się po otwarciu bram Orientu, w wielu przypadkach nigdy się nie kończy. Nie wiemy, jak potoczą się naukowe drogi autorów tomu, ale mamy ogromną przyjemność zaprezentować, jak się zaczynają.
Niniejsza publikacja stanowi podsumowanie pierwszej edycji konferencji naukowej Porta Orientalis. Orient w badaniach młodych naukowców organizowanej przez Instytut Orientalistyki Wydziału Neofilologii UAM w Poznaniu, która odbyła się w dniach 27–28 maja 2021 r. pod patronatem honorowym Polskiego Towarzystwa Orientalistycznego.

(ze Wstępu)

Publikacja dostępna online w formacie pdf w poniższej zakładce: Załączniki

Załączniki

Zobacz Pobierz
spis-tresci.pdf (250.4 KB)
porta-orientalis-orient-w-badaniach-mlodych-naukowcow-edycja-online.pdf (3.3 MB)

Polecane produkty

Zobacz Pobierz
spis-tresci.pdf (250.4 KB)
porta-orientalis-orient-w-badaniach-mlodych-naukowcow-edycja-online.pdf (3.3 MB)