Martyna Tomoń, Filary zdrowego odżywiania

  • egz.
  • Cena netto: 0,00 zł 0,00 zł
  • Niedostępny

Wydanie I,
Poznań 2020
Format 14,5x21 cm
ISBN 978-83-66666-07-8
ss. 62

język: polski

Na początku swojej przygody z dietetyką nigdy nie myślałam o wydaniu własnej książki. Los często nas zaskakuje. Tak i w tym przypadku zaskoczył mnie. Osiągając cel za celem, robiąc krok za krokiem, wspinamy się na coraz wyższe szczyty. Aby osiągnąć kolejny, postanowiłam wydać własną książkę.
Nazywam się Martyna Tomoń i jestem dietetykiem. Na co dzień studiuję na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Inspiracją do podjęcia się tego pasjonującego zawodu była moja kariera sportowa oraz bliski kontakt ze środowiskiem sportowym. Dostrzegłam, że dobry wynik gwarantują solidne fundamenty i dobrze zakorzenione nawyki. W sporcie, jak i w życiu – musimy dbać o to co jemy. Dzięki zbilansowanej diecie można poprawić samopoczucie, sylwetkę, regenerację oraz wiele innych czynników. Sport mnie ukierunkował. Po zakończonej karierze postanowiłam działac na rzecz zdrowego żywienia oraz dietoterapii.
Jako dietetyczce, pasjonatce zdrowego odżywiania i stylu życia zależy mi na zmianie nawyków żywieniowych na lepsze. Jesteśmy tym co jemy, a zdrowie zaczyna się od środka. Moja ciekawość i pasja do zdrowego żywienia, a także do poznawania ciała ludzkiego zaowocowały specjalistycznymi kursami i szkoleniami z tej tematyki, gdyż  – jak mawiał Sokrates – „By leczyć ciało ludzkie potrzebna jest wiedza o całości zjawisk”.
Za słowami „zdrowa dieta” kryje się wiele aspektów, które mogą mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Fundamentami naszego postępowania dietetycznego winny być: eliminacja czynników antyżywieniowych oraz substancji prozapalnych w diecie.
Ten poradnik skupi się na maksymalizacji odżywczości diety oraz dopasowaniu odpowiedniej suplementacji, mających na celu redukcję niedoborów jakie pojawiają się w organizmie.
(Ze stępu)

Załączniki

Zobacz Pobierz
spis-tresci.pdf (306.3 KB)

Polecane produkty